. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

اشتراک گذاری

سیمان سفید و سیمان های رنگی و کاربرد های آن

سیمان

به هر ماده چسباننده ی اجزای جامد سیمان اطلاق میشود .ماده چسباننده دانه های سنگی در بتن بن نام سیمان هیدرولیکی یا به صورت ساده تر سیمان نامیده میشود .که کاربرد بسیار در مهندسی عمران ومعماری دارد.

اصولا رنگ تیره سیمان به دلایل زیر ایجاد میشود:

سیمان

تولید سیمان سفید

برای تولید سیمان سفید از خاک رسی که میزان اکسید های آهن و منیزیم آن کمتر از 0.8 درصد باشداستفاده میکنند(اکثرا از خاک رس چینی یا کایولین) ضمن آن که سنگ های آهکی سست و کم آهن مورد استفده قرار میگیرد.

از طرفی سوخت کوره الزاما گاز انتخاب میشود که تولید دوده نکند ضمن آنکه در آسیاب گلوله ای به جای استفاده از گلوله های فلزی از گلوله های سنگی و یا گلوله های آلیاژی غیر آهنی(مثل آلیاژ نیکل و مولیبدن)استفاده میشود.همه ی این موارد به انضمام افزایش مختصر حرارت در کوره پخت سیمان باعث میشود قیمت تمام شده ی این سیمان نسبت به سیمان خاکستری تا دو برابر افزایش یابد.

همچین برای انجام پروژه های خود در زمینه ساختمان فولادی و بتنی صفحه پروژه عمران   را ببینید

کاربرد سیمان سفید

اگر چه انواع سیمان های پرتلند استاندارد را میتوان با رنگ سفید تولید کرد ولی غالبا سیمان سفید با خصوصیاتی مشابه سیمان نوع 1 یا 3 تولید میشود.

از آنجا که در عمل غالب کاربرد سیمان سفید در تولید محصولات بتنی پیش ساخته (مثلا در تولید قطعات نما) میباشد این سیمان(سیمان سفید) در اکثر موارد به صورت زود گیر و مشابه سیمان نوع 3 ساخته میشود.این مسئله سرعت تولید محصولات بتنی پیش ساخته را بالا برده و از طرفی با کسب مقاومت بیش تر تا 28 روز و به خصوص در روزهای اول عمر بتن اثرات کاهش مقاومت ناشی از افزودن ترکیباتی جهت تولید سیمان های رنگی را نیز خنثی میکند.


سیمان سفید

سیمان رنگی

سیمان های رنگی در حقیقت همان سیمان سفید یا خاکستری هستند که با مخلوط شدن با 4 تا 10 درصد پودر سنگ های رنگی تولید میشوند.این اختلاط معمولا در مرحله آسیاب انجام میشود.

برای تولید سیمان های رنگی روشن باید از سیمان سفید استفاده شود در حالی که جهت تولید سیمان های با رنگ تیره از سیمان خاکستری نیز میتوان استفاده نمود.


انجام پروژه های دانشجویی در پرشیا پروژه

ایجاد رنگ در سیمان ها

معمولا برای ایجاد رنگ سبز در سیمان از سنگ های معدنی کرم دار برای رنگ آبی از از سنگ های کبالت دار برای رنگ زرد از سنگ های آهن دار به صورت هیدروکسید آهن یا هیماتیت برای رنگ قرمز از اکسید آهن به صورت فریت و برای رنگ سیاه از اکسید آهن به صورت پیریت استفاده میشود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.