. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

انجام پروژه متره و برآورد

پروژه متره و برآورد

انجام پروژه متره و برآورد
متره و برآورد
 (به انگلیسی: Quantity surveying and estimating) در مهندسی عمران به فرایند اندازه‌گیری مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه اجرا شده گفته می‌شود. این اندازه‌گیری‌ها و آنالیزها معمولاً در جدول‌هایی خاص انجام می‌گیرند که به آن‌ها صورت وضعیت گفته می‌شود. متره وبرآورد یکی از زیرمجموعه‌های مدیریت پروژه است. به افراد شاغل در این حرفه مترور گفته می‌شود. یک مترور باید درک خوبی از روش‌های ساخت و ساز و هزینه این روش‌ها داشته باشد.[۱] متره جهت محاسبه مقادیر و برآورد جهت پیش‌بینی قیمت اجرای پروژه‌های عمرانی کاربرد دارد.(سفارش انجام پروژه متره و برآورد)

انجام پروژه متره و برآورد
انجام پروژه متره و برآورد

وظایف یک مترور شامل موارد زیر است:

  1. مقدار و کیفیت مصالح مورد نیاز
  2. برآورد نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه
  3. نرخ دادن در مناقصه ها
  4. زمانبندی ساخت و ساز

تیم پرشیا پروژه آماده است انواع پروژه های شما را درزمینه متره و برآورد انجام دهد

جهت ثبت سفارش خود برای انجام پروژه های دانشجویی متره و برآورد اینجا کلیک کنید

سفارش پروژه

خدمات پرشیا پروژه در دروس مختلف مهندسی

در انجام پروژه های دانشجویی خود در دروس زیر از ما کمک بگیرید.

متره و برآورد فونداسیون

متره فونداسیون شامل محاسبه آرماتوربندی، قالب بندی، و بتن ریزی می باشد. تناژ آرماتورها با توجه به مشخصات نمره و نوع آرماتورهای طولی و عرضی نقشه، فواصل مربوطه، طول همپوشانی و خمها بر حسب کیلوگرم محاسبه و با توجه به ردیفهای فصل کارهای فولادی با میلگرد (فصل7) فهرست بهای منضم به برآورد، آیتم دهی می شوند.

انجام انواع پروژه دانشجویی در پرشیا پروژه

قالب بندی فونداسیون با توجه به ارتفاع و ابعاد فونداسیون بر حسب متر مربع محاسبه و از ردیف فصل قالببندی فلزی (60101)، و ردیفهای فصل 28 (حمل و نقل) آیتم دهی می شود.

حجم بتن فونداسیون نیز با توجه به نوع و ابعاد فونداسیون بر حسب متر مکعب تعیین و از ردیفهای فصل بتن درجا(فصل 8)، و ردیفهای فصل 28 (حمل و نقل) آیتم دهی می شود.

متره و برآورد ستون

ستونهای فلزی:

پس از تعیین تعداد و تیپهای مشخص شده ستونها در نقشه های طراحی سازه و با توجه به ابعاد و ارتفاع هر ستون وزن ستونها بر حسب کیلوگرم محاسبه و با توجه به آیتمهای فصل کارهای فولادی سنگین (فصل 9 فهرست بها)، رنگ آمیزی(فصل 25)، و ردیفهای فصل 28 (حمل و نقل)، آیتم دهی می شوند.

متره و برآورد ستونهای بتنی:

پس از تعیین تعداد و تیپهای مشخص شده ستونها در نقشه های طراحی سازه برای کلیه ستونها عملیات قالب بندی، آرماتوربندی و بتن ریزی به تفکیک محاسبه و بر اساس ردیفهای فصلهای مربوطه در فهرست بها آیتم دهی می شوند. در این مرحله تناژ مربوط به آرماتوربندی(به کیلوگرم) از کارهای فولادی با میلگرد(فصل 7)، قالب بندی ستون به (متر مربع) از قالببندی فلزی(فصل 6)، و حجم بتن مورد نیاز ستونها به (مترمکعب) از فصل بتن درجا (فصل8)آیتم دهی و پس از اختصاص فواصل حمل (فصل 28)، در دفترچه برآورد لحاظ می شود. 

ثبت سفارش انجام پروژه متره و برآورد

سفارش پروژه

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.