. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

اشتراک گذاری

بتن با مقاومت بالا

بتن با مقاومت بالا
در اوایل دهه 1970 ، کارشناسان پیش بینی کردند که حد عملی بتن آماده بعید است از مقاومت فشاری بیشتر از 11000 پوند اینچ مربع (psi) فراتر رود. طی دو دهه گذشته ، توسعه بتن با مقاومت زیاد سازندگان را قادر ساخته است تا به راحتی این برآورد را برآورده و از آن پیشی بگیرند. دو ساختمان در سیاتل ، واشنگتن ، حاوی بتن با مقاومت فشاری 19000 psi هستند.

بتن با مقاومت بالا

تفاوت اصلی بین بتن با مقاومت بالا و بتن با مقاومت طبیعی

تفاوت اصلی بین بتن با مقاومتبالا و بتن با مقاومت طبیعی به مقاومت فشاری مربوط می شود که به حداکثر مقاومت نمونه بتن در برابر فشار وارد شده اشاره دارد. اگرچه نقطه دقیقی برای جداسازی بین بتن با مقاومت زیاد و بتن با مقاومت طبیعی وجود ندارد ، اما موسسه بتن آمریکا بتن با مقاومت زیاد را بتن با مقاومت فشاری بیشتر از psi 6000 تعریف می کند.

به همین ترتیب ، یک نقطه دقیق برای جداسازی بین بتن با مقاومت زیاد و بتن با عملکرد بسیار بالا ، که دارای مقاومت فشاری بیشتری نسبت به بتن با مقاومت زیاد و سایر خواص برتر است ، وجود ندارد. انواع سیمان های پرتلند استاندارد را ببینید

ساخت بتن با مقاومت زیاد شامل استفاده بهینه از مواد اولیه تشکیل دهنده بتن با مقاومت طبیعی است. تولید کنندگان بتن با مقاومت بالا می دانند چه عواملی بر مقاومت فشاری تأثیر می گذارند و می دانند که چگونه این عوامل را برای دستیابی به مقاومت مورد نیاز دستکاری کنند. تولیدکنندگان علاوه بر انتخاب یک سیمان پرتلند با کیفیت بالا ، سنگدانه ها را بهینه می کنند ، سپس ترکیب مواد را با تغییر نسبت سیمان ، آب ، مواد دانه ای و مواد افزودنی بهینه می کنند.

هنگام انتخاب سنگدانه ها برای بتن با مقاومت زیاد ، تولیدکنندگان مقاومت سنگدانه ، اندازه مطلوب سنگدانه ، پیوند بین خمیر سیمان و سنگدانه و مشخصات سطح سنگدانه را در نظر می گیرند. هر یک از این خصوصیات می تواند مقاومت نهایی بتن با مقاومت بالا را محدود کند.

مواد افزودنی


پوزولان ها ، مانند خاکستر بادی و بخار سیلیس ، بیشترین استفاده از مواد افزودنی معدنی در بتن با مقاومت زیاد هستند. این مواد با واکنش با محصولات هیدراتاسیون سیمان پرتلند برای ایجاد ژل اضافی C-S-H ، بخشی از خمیر مسئول مقاومت بتن ، مقاومت بیشتری به بتن می دهند.

تولید مخلوط های بتونی با مقاومت زیاد بدون استفاده از مواد افزودنی شیمیایی دشوار خواهد بود. یک روش معمول استفاده از روان کننده فوق العاده در ترکیب با کند کننده کاهش دهنده آب است. فوق روان کننده در نسبت های کم آب و سیمان به بتن قابلیت کارایی کافی را می دهد و منجر به بتن با مقاومت بیشتر می شود. کندکننده کاهش دهنده آب ، هیدراتاسیون سیمان را کند می کند و به کارگران فرصت بیشتری می دهد تا بتن را بگذارند.

بتن با مقاومت بالا -1 بتن با مقاومت زیاد در جاهایی که کاهش وزن مهم است یا در مواردی که ملاحظات معماری نیاز به عناصر کوچک پشتیبانی دارد مشخص می شود با حمل بارهای کارآمدتر از بتن با مقاومت عادی ، بتن با مقاومت زیاد همچنین مقدار کل مواد قرار داده شده را کاهش می دهد و هزینه کلی سازه را کاهش می دهد.

بتن با مقاومت بالا
311 South Wacker Drive

بیشترین کاربرد بتن با مقاومت زیاد برای ساخت ساختمانهای بلند است. با سرعت 969 فوت ، 311 South Wacker Drive شیکاگو از بتن با مقاومت فشاری تا 12000 psi استفاده می کند و یکی از بلندترین ساختمانهای بتونی در ایالات متحده است.

انجام پروژه مهندسی عمران در پرشیا پروژه با استفاده از بهترین متخصصان

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.