. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

اشتراک گذاری

بتن معماری و تزئینی

بتن معماری و تزئینی

بتن Arch و Dec بتن می تواند تقریباً به هر شکل ، بافت و رنگی برای بهبود نمای ساختمان و نیازهای ساختاری عملکردی آن باشد. این سطوح از صاف تا خشن و طیف رنگی از آبی یخی کوارتز از طریق پاستیل های ظریف تا قرمزهای عمیق سنگدانه های تزئینی را در بر می گیرد.

بتن معماری و تزئینی

بتن معماری و تزئینی

بتن معماری

بتن معماری به بتنی گفته می شود که ضمن ایجاد زیبایی در ساختمان ، عملکرد سازه ای نیز داشته باشد.

بتن تزئینی

بتن تزئینی معمولاً به تخته های بتونی یا عناصر ساختمانی مانند پانل ها گفته می شود که اگرچه با بافت یا رنگ تقویت می شوند ، اعضای ساختاری نیستند.

سیمان پرتلند سفید از مواد منتخبی ساخته شده است که حاوی مقادیر ناچیزی از اکسیدهای آهن و منگنز است – موادی که به سیمان رنگ خاکستری می دهند. هر سیمان ، چه سفید و چه خاکستری ، دارای تن رنگ های مختلف ذاتی است که در نتیجه تفاوت جزئی در مواد اولیه و فرایندهای تولید وجود دارد. معماران باید این را در روند طراحی در نظر بگیرند. هنگامی که رنگ یکنواخت مهم است ، پیشنهاد می شود مقدار کافی سیمان و سنگدانه ذخیره شود تا نتایج رنگی ثابت بدست آید.

Arch and dec Concrete-1 بتن رنگی یکپارچه با افزودن رنگدانه های اکسید معدنی به بتن های ساخته شده با سیمان سفید یا خاکستری ساخته می شود. سیمان سفید در مواقعی که سایه روشن تری از بتن مورد نظر است مورد استفاده قرار می گیرد ، اما می توان با استفاده از سیمان خاکستری رنگ های قرمز ، برنز و خاکستری تیره ایجاد کرد.

سطح سنگدانه در معرض یک سطح تزئینی است که با برداشتن لایه خارجی ملات و در معرض قرار گرفتن ذرات سنگدانه بدست می آید. این کار ممکن است با تکنیک های مختلفی از جمله بازدارنده های شیمیایی سطح ، ماسه بلاست ، انفجار آب یا اچ اسید انجام شود. انتخاب سنگدانه ها بر اساس رنگ ، سختی ، اندازه ، شکل ، درجه بندی ، دوام ، در دسترس بودن ، روش و میزان قرار گرفتن در معرض و هزینه است. سنگدانه های تزئینی محبوب مواد طبیعی مانند کوارتز ، گرانیت ، سنگ مرمر ، سنگ آهک و سنگ ریزه و مواد تولید شده مانند شیشه و سرامیک های مقاوم در برابر قلیا هستند.

Arch and dec Concrete-2 می توان از فرم ها و فرم های آستر برای ایجاد بافت و الگوهایی استفاده کرد که برای مثال آجر ، سنگ و چوب را شبیه سازی می کنند. سیستم های شکل گیری دیوار آلومینیومی با صورت های آجری شکل ، یا با الگوهای دنده عمودی یا تخته و باتوم موجود است. همچنین ، یک سطح بتن بافتی به استتار تفاوتهای ظریف در بافت و رنگ موجود در سطح بتن کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط

  نظرات کاربران

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با ما

  پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

  خبر نامه سایت

  با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

  .
  کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.