. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

اشتراک گذاری

ترکیبات فرعی سیمان

ترکیبات فرعی سیمان شامل سایر ترکیباتی هستند که در اجزای اولیه ی سیمان وجود داشته و در مرحله ی پخت ترکیب نشده اند و یا بعدا (مثلا به همراه کلینکر و یا از محیط ) به سیمان اضافه شده اند. اگر چه مقدار هر کدام از ترکیبات فرعی (یا ترکیبات جزئی ) سیمان بسیار کم بوده و از حداکثر چند درصد وزنی سیمان تجاوز نمی کند ولی هر کدام از آن ها نقش موثر و قابل ملاحظه ای در خصوصیات سیمان و بتن ساخته شده با آن ایفا می کنند.در ادامه غالب ترکیبات فرعی سیمان و خصوصیات مرتبط با آن ها به اختصار ذکر می شود.

ترکیبات فرعی سیمان

قلیایی های سیمان

اکسید سدیم Na2O و اکسید پتاسیم K2O به عنوان قلیایی های سیمان شناخته می شوند. علت نام گذاری این اکسید ها به قلیایی های سیمان آن است که پس از ترکیب با آب مختصرا حالت قلیایی (بازی) بتن را افزایش می دهند.این اکسید ها اساسا در اجزای رسی مواد خام اولیه ی سیمان وجود داشته و در سیمان معمولا بر اساس قلیایی معادل اکسید سدیم به صورت Na2O+0.658K2O تعیین می شوند.مقدار قلیایی معادل سیمان ممکن است در محدوده ی 0/2 تا 1/5 درصد وزنی سیمان متغیر باشد.اگر قلیایی معادل سیمان بیش از 0/6 درصد باشد احتمال دارد در آینده قلیایی ها با بعضی از سنگ دانه های واکنش زا در حضور رطوبت ترکیبات همراه با ازدیاد حجم داده و منجر به ترک خوردگی داخلی و انهدام بتن شوند.این پدیده که به نام واکنش قلیایی دانه ها ویا اصطلاحا سرطان بتن خوانده می شود ممکن است با گذشت چند ماه تا چند سال از عمر بتن خرابی کامل آن را به دنبال داشته باشد.

توجه شود که سیمان های تولیدی کشور غالبا کمی بیش از 0/6 در صد وزنی سیمان قلیایی به همراه دارند به همین جهت باید دقت نمود که در حضور مقادیر بالای قلیایی سیمان از سنگ دانه های حاوی کانی های مستعد واکنش با قلیایی (نظیر کانی اپال و یا کلسیدونی) استفاده نشود.


انجام پروژه های مهندسی عمران . انجام پروژه های دانشجویی در پرشیا پروژه

سنگ گچ

سنگ گچ که به صورت ژیپس CaSO4.2H2O به همراه کلینکر سیمان و جهت تنظیم گیرش سیمان و جلوگیری از واکنش سریع آن آسیاب می شود از اجزای فرعی سیمان محسوب می شود.ژییپس حدود 18 درصد وزنی آب تبلور داشته و بقیه آن به سولفات کلسیم که بخش فعال گچ خام را تشکیل می دهد اختصاص دارد.در آنالیز شیمیایی سیمان ,سولفات کلسیم معمولا با اجزای آن یعنی آهک CaO و انیدرید گوگرد SO3 ظاهر میشود .با ضرب مقدار SO3 در عدد 1/7 میزان سولفات کلسیم قابل محاسبه خواهد بود.

اگر چه مقدار سولفات کلسیم ناشی از افزودن سنگ گچ به کلینکر جهت تنظیم گیرش سیمان حدود 3 درصد وزنی است ولی مقدار دقیق تر آن بسته به نوع سیمان متفاوت است.توجه شود که رعایت مقدار دقیق سنگ گچ بسیار حائز اهمیا است به طوری که افزودن کم تر از حد لازم آن به ایجاد اختلال در زمان گیرش و زودگیری سیمان و افزودن بیش تر از حد لازم آن به انجام واکنش های انبساطی در بتن منجر خواهد شد.

اکسید منیزیم و آهک آزاد

اکسید منیزیم MgO در مواد خام اولیه ی سنگ آهک به صورت رگه های دولومیت (کربنات مضاعف کلسیم و منیزیم) وجود داشته و غالبا در مرحله ی پخت با اکسید های سیمان ترکیب نشده و به صورت اکسید منیزیم آزاد باقی می ماند.اگر چه مقدار اکسید منیزیم آزاد در سیمان ممکن است به چند درصد (حداکثر 3 درصد) محدود شود اما همین مقدار کم می تواند در دراز مدت با ترکیبات سیمان وآب واکنش داده و به هیدروکسید منیزیم تبدیل شود.این واکنش که یک واکنش آهسته و انبساطی محسوب می شود خطر انبساط تاخیری در بتن و ترک خوردگی و خردشدگی آن در طول زمان را به دنبال خواهد داشت.لازم به ذکر است که رنگ خاکستری مایل به سبز سیمان به دلیل وجود اکسید منیزیم در آن است در غیر این صورت رنگ آن خاکستری مایل به قهوه ای خواهد بود.

درصد کمی از آهک به کار رفته در مواد خام اولیه نیز ممکن است در مرحله ی پخت وارد ترکیبات اصلی نشده و به صورت آهک آزاد باقی مانده و به عنوان اجزای فرعی محسوب شود.آهک آزاد نیز پس از ساخت بتن به تدریج با جذب آب و تبدیل به هیدروکسید کلسیم باعث انبساط تاخیری و ترک خوردگی و خرد شدگی بتن خواهد شد.مقدار آهک آزاد ممکن است در حدود0/8 درصد وزنی سیمان معمولی باشد.

ترکیبات آزاد شده با افت سرخ شدن

این ترکیبات شامل آب و دی اکسید کربن است که در مراحل ساخت سیمان با آن همراه شده و اگر سیمان تا دمای حدود 1000 درجه ی سانتی گراد حرارت داده شود از آن خارج شده و باعث افت وزنی آن میشوند.مقدار این ترکیبات که ناشی از هیدراسیون سیمان (ترکیب با آب) و کربناسیون آن(ترکیب با CO2 هوا) در زمان آسیاب و انبار و قبل از مصرف است با آزمایش افت سرخ شدن (و یا افت حرارتی) که با شاخص LOI سیمان مشخص می شود تعیین میگردد.در این آزمایش حدود 1 گرم سیمان به مدت 15 دقیقه به میزان 900 تا 1000 درجه ی سانتی گراد حرارت داده شده و پس از سرد شدن درصد افت وزنی آن تعیین میشود.

توجه شود که افت سرخ شدن پایین سیمان قبل از مصرف حکایت از سالم بودن آن و سر زنده بودن آن جهت انجام واکنش های شیمیایی دارد به همین جهت استاندارد ها حداکثر مجازLOI سیمان را به 3 درصد محدود میکنند.

مواد باقی مانده نامحلول

مواد باقی مانده نا محلول سیمان که با شاخص IR سیمان مشخص می شود معرف ترکیبات غیر سیمانی (عمدتا سیلیس) در سیمان هستند که در اسید کلریدریک به صورت نامحلول باقی می مانند .وجود بیش از حد مواد باقی مانده نامحلول در سیمان به جهت عدم واکنش سیمانی باعث افت مقاومت فشاری بتن خواهد شد.به همین جهت غالبا استاندارد ها(از جمله استاندارد ASTM C150 و نیز استاندارد ایران) IR سیمان را به حداکثر 0/75 درصد محدود می کنند در حالی که استاندارد BS انگلستان حداکثر IR سیمان را تا 1/5 درصد نیز مجاز می شمارد.

سایر ترکیبات فرعی سیمان

اکسید های دیگری ممکن است به مقدار بسیار جزئی در سیمان وجود داشته باشند که در مصالح خام اولیه وجود داشته و در مرحله ی پخت سیمان به صورت اولیه باقی مانده و به عنوان اجزای فرعی محسوب می شوند.بغضی از از این اکسید ها عبارتند از:دی اکسید تیتانیوم , اکسید منگنز , اکسید روی و پنتوکسید فسفر که هر کدام ممکن است در محدوده ی 0/1 تا 0/3 درصد وزنی در سیمان وجود داشته باشند.


انجام پروژه متره و برآورد | انجام پروژه دانشجویی در پرشیا پروژه


مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.