. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

انجام پروژه مهندسی مکانیک | انجام پروژه صنعتی مکانیک

انجام پروژه مهندسی مکانیک

انجام پروژه مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک
 شاخه‌ای از مهندسی است که فیزیک مهندسی و ریاضیات را با دانش مواد تلفیق کرده، سرو و کار مهندسی مکانیک با طراحی کردن ، آنالیز و هم چنین ساخت و نگهداری سیستم‌های مکانیکی است .  از شاخه های دیگر آن میتوان به طراحی، ساخت و کاربری دستگاه‌ هایی که انرژی‌ های مختلف نظیر انرژی هسته‌ای , انرژی خورشیدی و انرژی شیمیایی را به کار می‌گیرند و استفاده میکنند نام برد. مهندسی مکانیک را میتوان یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های مهندسی دانست .

انجام پروژه مهندسی مکانیک

انجام پروژه های مهندسی مکانیک در پرشیا پروژه

پرشیا پروژه بهترین سایت انجام پروژه های مکانیک

 • انجام پروژه های مکانیک | انجام پروژه های دانشجویی مکانیک
 • انواع پروژه های مکانیک درگرایش های سیالات , جامدات , ساخت و تولید و ..
 • طراحی توسط بهترین طراحان
 • کیفیت بالا و تحویل در سریع ترین زمان

چرا پرشیا پروژه یکی از بهترین ها در انجام پروژه مکانیک است

بهترین کارشناسان در انجام پروژه های مکانیک

استفاده از بهترین و خبره ترین طراحان درانواع گرایش های مهندسی مکانیک

بررسی و پشتیبانی ویژه بعد از تحویل پروژه

در صورت مطابق نبودن پروژه دریافتی شما با پروژه مد نظر و درخواست های خود و وجود اشکال یا نقص در پروژه ( تا 48 ساعت بعد از دریافت پروژه ) پروژه شما توسط طراح بررسی میشود ومشکلات آن به صورت رایگان برطرف میشود

سرعت و طراحی دقیق و قیمت متناسب در انجام پروژه های مکانیک

پرشیا پروژه با داشتن کادری خبره و کاربلد  پروژه های مکانیک ب شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمت و هزینه منصفانه به انجام میرساند.

جهت ثبت سفارش خود برای انجام پروژه های دانشجویی مکانیک اینجا کلیک کنید

سفارش پروژه

دوستان و کار فرمایان گرامی فقط به این نکته توجه کنید که در سفارش پروژه دقت فرمایید که تمام اطلاعات لازم و کافی از پروژه مد نظر خود را برای ما بفرستید که کارشناسان بتوانند با دقت بالا تر پروژه شما را بررسی کرده وابهام و مشکلی به وجود نیاید.

خدمات پرشیا پروژه در دروس مختلف مهندسی مکانیک

شما دوستان میتوانید برای انجام پروژه های زیر از ما کمک بگیرید.

 • انجام پروژه مهندسی مکانیک انسیس
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک آباکوس
 • انجام پروژه مکانیک متلب
 • انجام پروژه مکانیک فرترن
 • انجام پروژه مکانیک فلوئنت
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک
 • انجام پروژه مکانیک سیالات
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک کتیا
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک سالیدورک
 • انجام پروژه مکانیک اتوکد
 • انجام پروژه مکانیک برنامه نویسی
 • انجام پروژه مکانیک کریر
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک FLUIDFLOW
 • انجام پروژه مکانیک OPENFOAM
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک WORKBENCH
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک EES
 • انجام پروژه مهندسی مکانیک جامدات
 • انجام پروژه مکانیک شکست

سفارش پروژه دانشجویی

جهت ثبت سفارش خود برای انجام پروژه های دانشجویی مکانیک اینجا کلیک کنید

سفارش پروژه

مفاهیم مهندسی مکانیک

درک مفاهیمی مانند ترمودینامیک , مکانیک , دینامیک , آنالیز سازه ها و هم چنین الکتریسیته از اصول پایه مهندسی مکانیک است . علاوه بر مفاهیم اصلی گفته شده در بالا ، مهندسان مکانیک ابزارهایی مانند طراحی به کمک رایانه ،تولید کردن به کمک کامپیوتر، مدیریت کردن چرخه عمر محصول را برای طراحی و آنالیز کردن کارخانجات هم چنین ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، دستگاه ها و سیستم های خنک کننده و گرمایش , هواپیما ، ترابری ، شناورها ، رباتیک ، تجهیزات پزشکی ، جنگ‌افزار و غیره بکار می‌گیرند .

مهندسی مکانیک , انجام پروژه مهندسی مکانیک

انجام چه نوع از پروژه های مکانیک را میتوانید به ما بسپارید ؟

انجام پروژه های مهندسی مکانیک جامدات

انجام دادن پروژه های مکانیک شکست

انجام پروژه مهندسی مکانیک سیالات 

انجام دادن پروژه های مکانیک دینامیک

انجام پروژه مهندسی مکانیک تاسیسات

انجام پروژه مهندسی مکانیک خاک

انجام پروژه های دانشجویی مکانیک و…

گرایش‌های مقطع لیسانس در مهندسی مکانیک

هنگام شروع کردن آموزش های مهندسی در کشورمان رشته های مکانیک و برق رشته واحدی به نام «الکترومکانیک» را تشکیل میدادند . اما در حوالی سال های 1352 تا 1353 این رشته ها از هم تفکیک شدند و بعد ها و به مرور زمان رشته‌ های دیگری نیز از مهندسی مکانیک جدا شدند مانند مهندسی مواد و مهندسی شیمی ؛ ولی با پیشرفت روز افزون صنعت و نیاز صنایع و کارخانه ها به تخصص‌ های مختلف و گوناگون در این زمینه، از مهندسی مکانیک عمومی گرایش های « طراحی جامدات » و « حرارت و سیالات » و بعد از آن ها « ساخت و تولید » به وجود آمد .

مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات

انجام پروژه مهندسی مکانیک
این رشته در استفاده کردن از علوم و تکنولوژی مربوط به جهت طرح و محاسبه اجزاء سیستم هایی که اساس کار آن ها بر اساس تبدیل انرژی ، انتقال حرارت و جرم است به متخصصین کارایی لازم را می‌ دهد و آن ها را جهت فعالیت در صنایع مختلف مهندسی مکانیک در گرایش حرارت و سیالات ( نظیرانتقال سیال نیروگاه‌های آبی , مولدهای حرارتی، موتورهای احتراقی و …) آماده می کند . دانش آموختگان این دوره قادر هستند که در بخش های عمده ای از صنایع مانند صنایع خودرو سازی , نیروگاه های آبی و حرارتی , نفت , صنایع غذایی و ذوب فلزات به طراحی و محاسبه اجزا وسیستم ها بپردازند.

امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات تا مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در داخل و خارج کشور وجود دارد . داوطلبان این گرایش باید در دروس ریاضی و فیزیک تسلط کامل داشته باشند و با یک زبان خارجی آشنا باشند . دروس این گرایش شامل مطالبی در زمینه‌ حرارت و سیالات را شامل می شود .

مهندسی مکانیک گرایش جامدات

هدف ازگرایش جامدات در مهندسی مکانیک این است که، متخصصان این گرایش بتوانند اجزا و مکانیزم ماشین آلات مختلف را در مراکز تولید و کارخانه ها طراحی کنند . از درس های آزمایشگاهی نطری کارگاه , پروژه و کارآموزی می توان از دروس این گرایش نام برد. دانش آموختگان مهندسی مکانیک در گرایش جامدات می‌توانند در کارخانجات مختلف مانند خودروسازی ، ذوب فلزات , صنایع نفت ، قطعه سازی‌ ها ، صنایع غذایی و غیره مشغول به کار شوند و امکان ادامه تحصیل تا مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای این گرایش در داخل و هم چنین خارج از کشور امکان پذیر است . دانش آموختگان این رشته برای موفقیت در کار خود باید بر دروس جبر و مثلثات ، معادلات دیفرانسیل , هندسه ، جبر خطی ، تحلیل عددی فیزیک و مکانیک تسلط کافی داشته باشند همچنین آشنایی و تسلط آنان به زبان خارجی نیز رکنی مهم است . چند نمونه از درس های این دوره را در زیر با هم میبینیم : دروس مقاومت مصالح , ریاضیات مهندسی ، محاسبات عددی ، طراحی و دینامیک و کنترل و ارتعاشات , دینامیک ماشین , استاتیک، طراحی اجزا ، طراحی قالب و هیدرولیک از جمله این دروس هستند . می توان گفت این رشته از از بازار کار خوبی برخوردار است و مطالب گفته شده در طول دوران تحصیل برای دانشجویان محسوس و قابل لمس است و نیاز به توانایی حل مسئله و کار به کمک نرم افزارهای کامپیوتری دارد .

مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید

انجام پروژه مهندسی مکانیک
هدف از این گرایش تربیت متخصصانی است که با به کار گرفتن تکنولوژی مربوط به ابزار سازی ، جوشکاری , ریخته‌ گری ، فرم دادن فلزات ، طرح کارگاه یا کارخانه‌ های تولیدی آماده کار در زمینه ساخت و تولید ماشین‌ آلات صنایع (کشاورزی ، ماشین‌ سازی , نظامی ، ابزار سازی ، خودرو سازی و …) باشند . دانش آموختگان و متخصصان گرایش ساخت و تولید از این توانایی برخوردار هستند که در صنایعی مانند ماشین‌ سازی ، صنایع کشاورزی , ابزار سازی ، خودرو سازی ، صنایع هوایی و تسلیحاتی به ساخت و تولیدی ماشین‌ آلات، طراحی کارگاه یا کارخانه تولیدی بپردازند و نظارت و بهره‌ برداری و اجرای صحیح طرح ها را عهده‌ دار شوند. متخصصان ساخت و تولید باید در دروس ریاضی ، فیزیک و مکانیک تسلط کافی را داشته باشند . دروس مهندسی مکانیک گرایش ساخت وتولید شامل مطالبی در مورد نحوه تولید ، طراحی قالب های پرس ، کار و برنامه‌ ریزی با ماشینهای اتوماتیک , طراحی قید و بندها ، اصول کلی و نحوه کار با ماشینهای دستی و تعمیر و نصب تمام سرویسهای صنعتی می‌ باشد و درصد نسبتاً بالایی از آنها به صورت عملی ارائه می‌ گردد. داوطلب باید سالم باشد تا بتواند کارهای کارگاهی را به خوبی انجام دهد و استعداد کارهای فنی را داشته باشد. با عنایت به این موضوع که صنایع کشور ما در این گرایش به خود کفایی رسیدند , این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است .

انجام پروژه مهندسی مکانیک و انواع پروژه های دانشجویی در پرشیا پروژه

برخی از نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک

نرم‌افزار کتیا ( CATIA )

انجام پروژه مهندسی مکانیک
اولین استفاده از نرم افزار کتیا (CATIA) به سال 1977 باز میگردد زمانی که توسط هواپیمایی فرانسه (Avions Marcel Dassault) برای ارتقا دادن هواپیماهای جنگنده میراژ و سپس در هوافضا ، خودرو‌ سازی و کشتی‌ سازی تحت عنوان CATI (Conception Assistée Tridimensionnelle Interactive) مورد استفاده قرار گرفت . این نرم افزار در سال 1981 نام خود را به CATIA تغییر داد. در سال ۱۹۸۴ شرکت بویینگ به CATIA V3 به عنوان نرم‌ افزار اصلی خود متوسل شد و بدین صورت بزرگترین مصرف‌ کننده این نرم‌افزار نام گرفت ؛ 6 سال بعد از این ماجرا یعنی در سال 1990 شرکت کشتی سازی آمریکا نیز برای طراحی ناو جنگی خود از این نرم افزار استفاده کرد . نسخه 5 این نرم افزار در سال 1998 به بازار آمد که تا سال 2001 توسط UNIX و Windows NT و Windows XP پشتیبانی می شد و به همین ترتیب در سال‌های ۲۰۰۸ و۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ و.. نسخه‌ های بعدی و پیشرفته تر این نرم‌ افزار ارائه گردید .

بخش‌های مهم نرم افزار CATIA

Part design : طراحی قطعه

Assembly design : مونتاژ

Structure design : برای طراحی سازه‌ ها

Composite design : طراحی کامپوزیت

Weld design : برای نشان دادن اتصالات جوش

Sheet metal design : برای ورق کاری

Aerospace sheet metal design : برای طراحی قطعات هوا فضا

Wire frame & surface : برای طراحی سطوح پیچیده

Cast & forged part optimizer : برای بهینه‌ سازی قطعات قالب گیری شده

Generative drafting : برای ایجاد نقشه‌ های مهندسی

Shape free style : طراحی سطوح خاص

Automotive body : برای طراحی بدنه اتومیبل

Tubing design : برای تعیین محل عبور آویزها

Piping diagram : طراحی نقشه لوله‌ ها در کارخانه‌ ها

Hanger design : طراحی آویز ها

HVAC design : برای طراحی سیستم‌ های تهویه مطبوع

Imagine & shape : طراحی حجم‌ ها خاص

نرم‌افزار SOLIDWORKS

نرم‌افزار سالیدورکس نرم افزار سه بعدی کاملی است که به جهت طراحی ، شبیه‌ سازی و گرد آوری اطلاعات ساخته شده است . امکانات که این نرم افزار دارد باعث میشود که قطعه هر چه راحت‌ تر و سریعتر طراحی شود و با همکاری قسمت‌ های مختلف با سرعت و دقت محصولی مقرون به صرفه ارائه گردد . یکی از نرم‌ افزارهای مطرح که تقریباً به تمامی نیازهای یک مهندس طراح جامه عمل پوشانده است . سالیدورکس (SolidWorks) ساخت شرکتی به همین نام است که البته چند سالی است که زیر مجموعه Dassault System , سازنده CATIA قرار گرفته‌ است . این نرم‌ افزار شامل سه بخش اساسی و مهم است که هر یک وظیفه خاص به خود را دارا می‌ باشد این بخش‌ ها عبارتند از:

 1. part برای ایجاد قطعه
 2. surface :جهت ایجاد صفحات فلزی
 3. shell and #loft: جهت ایجاد سنبه و


ماتریس و طراحی قالبهای مختلف

نرم‌افزار ABAQUS

مهندسی مکانیک

لوگوی برنامه ABAQUS

انجام پروژه مهندسی مکانیک
در سال ۱۹۷۲ میلادی فردی به اسم David Hibitt ، پایان‌ نامه مقطع دکترای خود را تحت عنوان مکانیک محاسباتی بر پایه روش اجزای محدود در دانشگاه Brown ارائه داد . در سال ۱۹۷۷ دکتر Hibitt پس از آنکه زمان زیادی را در شرکت تحلیل و پژوهش Mark به فعالیت پرداخت، از این شرکت کناره گیری کرد و نرم‌افزار ABAQUS را پایه‌ گذاری کرد . اولین ویرایش آباکوس در سال ۱۹۷۸ منتشر شد، زمانی که Hibitt به همراه دو شریک خود Karlsson و Sorensen شرکتی را به نام HKS را تأسیس کردند

اولین مشتری شرکت مشترکشان ( HKS ) ، شرکت Westinghouse Hanford، سازنده رآکتورهای هسته‌ ای در ایالت Westinghouse بود . دلیل استفاده از آباکوس در صنعت هسته ای به دلیل قدرت ABAQUS در تحلیل‌های هم‌ زمان وابسته به دما ، تماس و پلاستیسیته بود

یکی دیگر از کاربردهای اولیه ABAQUS در مدلسازی اسکله‌ های نفتی تحت بار موج دریا بود. همچنین بعد ها شرکت‌های بزرگ اتومبیل‌ سازی نیز برای طراحی‌ های پیشرفته خود به ABAQUS متوسل شدند

بعد از گذشت سال ها ، شرکت HKS ، نرم‌افزار اصلی اجزای محدود خود را تحت عنوان ABAQUS\Standard تکمیل کرد . در سال ۱۹۹۱، ABAQUS\CAE برای انجام عملیات پیش پردازش و پس پردازش تکمیل شده و به بازار عرضه شد .

نرم‌افزار ANSYS

مهندسی مکانیک

لوگوی برنامه انسیس (ANSYS)

انسیس اولین بار توسط دکتر جان. ای. سوانسون (John A. Swanson) در سال ۱۹۷۰ به عنوان سیستم آنالیز سواسون (Swanson Analysis Systems, Inc. SASI) یا SASI به بازار ارائه شد. هدف موقت و ابتدایی این سامانه ، پیشرفت نرم‌افزارهای تحلیل المان محدود برای ساختارهای فیزیکی که توانایی شبیه‌ سازی استاتیکی ، دینامیکی و انتقال گرما را دارند ، بود . در سال ۱۹۹۴ این شرکت به TA Associates فروخته شد و از آن زمان به بعد این نرم‌افزار تحت نام انسیس (ANSYS) به بازار ارائه گردید .

تیم پرشیا پروژه آماده است انواع پروژه های شما را در زمینه مهندسی مکانیک انجام دهد

سفارش پروژه

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.