. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

انجام پروژه حسابداری

انجام پروژه حسابداری , انجام پروژه های حسابداری
علم حسابداری زبان تجارت خوانده می‌شود و یکی از زیر شاخه‌های رشته‌های علوم انسانی است ؛چون از طریق تهیه گزارش‌های مالی، اطلاعات لازم را دربارهٔ واحدهای اقتصادی در اختیار اشخاص ذینفع، ذیعلاقه و ذیحق قرار می‌دهد. این اشخاص شامل مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، سازمان‌های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل هستند .( سفارش انجام پروژه حسابداری. )

انجام پروژه حسابداری , انجام پروژه های حسابداری
انجام پروژه حسابداری , انجام پروژه های حسابداری

از منظری دیگر در این خصوص از تئوری حسابداری مالیاتی نوشته دکتر سجاد نجفی حسابدار ارشد یکی از شرکتهای تولید روغن میتوان نام برد واز حسابداری با نام سیستم اطلاعاتی حسابداری Accounting Information System یاد می‌شود که برای پردازش اطلاعات مربوط به رویدادهای مالی مؤثر بر سازمان‌ها و واحدهای تجاری و گزارش اثرات این‌گونه رویدادها به تصمیم‌گیرندگان، طراحی شده‌است.

طبق «بیانیه اساسی تئوری حسابداری»: حسابداری عبارت است از فرایند شناسایی، اندازه‌گیری و ثبت و گزارشگری اطلاعات اقتصادی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه به وسیله استفاده‌کنندگان آن اطلاعات بیانیه در تشریح این تعریف آورده است بر اساس دیدگاهی جامع، «اطلاعات حسابداری» را می‌توان «اطلاعات اقتصادی» تلقی کرد.

انجام پروژه های حسابداری با بالاترین کیفیت هم اکنون سفارش دهید!!!

سفارش پروژه

گاهی اوقات به اشتباه از مفهوم دفترداری برای تعریف حسابداری استفاده می‌شود؛ درحالیکه دفترداری بخشی از حسابداری است . دفترداری عبارت است از: فن ثبت، طبقه‌بندی و خلاصه‌سازی مبادلات واحد تجاری. البته این عملیات در گذشته صرفاً در دفاتر حساب انجام می‌شد. اما امروزه ثبت‌های حسابداری با استفاده از نرم افزارهای حسابداری توسط رایانه انجام می‌شود. حسابداری مفهوم وسیع تری از دفترداری را دربر می‌گیرد. در واقع دفترداری بخشی از وظایف حسابدار است. همه حسابداران از مجموعه قواعد یکسان تحت عنوان اصول پذیرفته شده حسابداری و استانداردهای حسابداری برای تهیه گزارش‌های مالی استفاده می‌کنند.

اطلاعات مربوط به معاملات روزمره، اساس تهیه گزارش‌های مالی را تشکیل می‌دهد. در واحدهای بازرگانی، فعالیت‌هایی نظیر خرید و فروش کالا، خرید ماشین آلات و پرداخت هزینه‌های جاری مانند اجاره، حقوق، بهای آب و برق از جمله معاملات روزمره است.

خدمات پرشیا پروژه در دروس مختلف حسابداری

در انجام پروژه های دانشجویی خود در دروس زیر از ما کمک بگیرید.

 • انجام پروژه حسابداری , انجام پروژه های حسابداری
 • انجام پروژه حسابداری مالی 
 • انجام پروژه حسابداری بازرگانی
 • انجام پروژه حسابداری مدیریت
 • انجام پروژه حسابداری دولتی
 • انواع تحقیقات دانشجویی در حوزه حسابداری و مدیریت
 • انجام پروژه حسابداری صنعتی
 • انجام پروژه حسابرسی

مراحل در حسابداری

به‌طوری‌که از تعریف فن حسابداری بر می‌آید این فن دارای 5 مرحله می‌باشد:

 1. ثبت فعالیت‌های مالی
 2. طبقه‌بندی اقلام ثبت شده
 3. تلخیص اقلام
 4. ارائه گزارشات مالی
 5. تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده

مفاهیم اصلی حسابداری

مفاهیمی مثل بدهکار، بستانکار، تجزیه و تحلیل رویدادهای مالی، دفتر کل، معین، تفضیلی ، دفتر روزنامه و صورت های مالی از مفاهیم پایه‌ای حسابداری است. (منظور از دفتر هر واسطی است که توانایی ثبت و بازیابی اطلاعات را داشته باشد)

مباحث

حسابداری دارای زیرمجموعه‌ها یا زمینه‌های مختلف است، از جمله حسابداری مالی، حسابداری مدیریت، حسابرسی، مالیات و سیستم‌های اطلاعات حسابداری است.

حسابداری مالی

حسابداری مالی بر گزارش دادن اطلاعات مالی سازمان به کاربران خارجی اطلاعات، مانند سرمایه گذاران، سرمایه گذاران بالقوه و طلبکاران تمرکز دارد. این معاملات تجاری را محاسبه و ثبت می‌کند و صورتهای مالی را برای کاربران خارجی مطابق با اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) تهیه می‌کند. GAAP، به نوبه خود، از توافق گسترده بین نظریه حسابداری و عمل ناشی می‌شود، و با گذشت زمان تغییر می‌کند تا نیازهای تصمیم گیرندگان را تأمین کند.

حسابداری مالی گزارشهای گذشته گرا را تولید می‌کند – به عنوان مثال صورتهای مالی اغلب شش تا ده ماه پس از پایان دوره حسابداری منتشر می‌شود – به صورت سالانه یا سه‌ماهه، به‌طور کلی در مورد کل سازمان.

حسابداری مدیریت

حسابداری مدیریت بر اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل و گزارش اطلاعات متمرکز است که می‌تواند به مدیران در تصمیم‌گیری برای تحقق اهداف سازمان کمک کند. در حسابداری مدیریت، اقدامات و گزارش‌های داخلی مبتنی بر تجزیه و تحلیل هزینه و سود است و برای پیروی از اصل پذیرفته شده حسابداری (GAAP) لازم نیست. در سال 2014 CIMA اصول حسابداری مدیریت جهانی (GMAP) را ایجاد کرد. در نتیجه تحقیقات انجام شده از ۲۰ کشور در پنج قاره، اصول با هدف راهنمایی بهترین روشها در این رشته صورت گرفته‌است.

حسابداری مدیریت گزارش‌های گذشته گرا را با بازه زمانی تولید می‌کند که بسیار متفاوت هستند، اما گزارش‌های آینده گرا مانند بودجه را نیز شامل می‌شود. گزارش‌های حسابداری مدیریت اغلب شامل اطلاعات مالی و غیرمالی هستند و به عنوان مثال ممکن است بر روی محصولات و بخشهای خاصی تمرکز داشته باشند.

حسابرسی

حسابرسی، تأیید ادعاهایی است که دیگران در مورد بازپرداخت مطرح کرده‌اند و در متن حسابداری، «بررسی و ارزیابی بی طرفانه صورتهای مالی یک سازمان» است. حسابرسی یک سرویس حرفه ای است که منظم و متعارف است.

حسابرسی صورتهای مالی با هدف بیان یا رد نظر مستقل در مورد صورتهای مالی است. حسابرس یک نظر مستقل در مورد انصافی که صورتهای مالی با آن وضعیت مالی، نتایج عملیات و جریان‌های نقدی واحد اقتصادی را ارائه می‌دهد، مطابق با اصل حسابداری قابل قبول (GAAP) و «از همه لحاظ مهم» بیان می‌کند. همچنین یک حسابرس ملزم به شناسایی شرایطی است که اصول حسابداری قابل قبول (GAAP) به‌طور مداوم رعایت نشده‌است.

سیستم‌های اطلاعاتی

سیستم اطلاعات حسابداری بخشی از سیستم اطلاعاتی سازمان است که برای پردازش داده‌های حسابداری استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها از سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. صنعت بانکداری و دارایی از هوش مصنوعی در کشف تقلب استفاده می‌کند. صنعت خرده فروشی از AI برای خدمات مشتری استفاده می‌کند. هوش مصنوعی در صنعت امنیت سایبری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شامل سخت‌افزار و سیستم‌های نرم‌افزاری رایانه ای با استفاده از آمار و مدل‌سازی است.

بسیاری از روشهای حسابداری با کمک نرم‌افزارهای مبتنی بر رایانه ساده شده‌است. سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) معمولاً برای یک سازمان بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک منبع جامع، متمرکز و یکپارچه از اطلاعات را فراهم می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند از آن برای مدیریت کلیه فرایندهای اصلی تجارت، از خرید تا تولید تا منابع انسانی استفاده کنند. این سیستم‌ها می‌توانند مبتنی بر ابر باشند و از طریق برنامه یا مرورگر در صورت تقاضا در دسترس باشند، یا به صورت نرم‌افزاری که روی رایانه‌های خاص یا سرورهای محلی نصب شده و اغلب به عنوان «پیش فرض» شناخته می‌شوند، در دسترس باشند.

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی در ایالات متحده بر تهیه، تجزیه و تحلیل و ارائه پرداخت‌های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی متمرکز است. سیستم مالیاتی ایالات متحده به استفاده از اصول حسابداری ویژه برای اهداف مالیاتی نیاز دارد که می‌تواند با اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) برای گزارشگری مالی متفاوت باشد. قانون مالیات ایالات متحده چهار شکل اساسی مالکیت کسب و کار را شامل می‌شود: انحصار مالکیت شخصی، مشارکت، شرکت سهامی و شرکت با مسئولیت محدود درآمد شرکت‌ها و افراد با نرخ‌های مختلف مالیات می‌گیرند، هر دو با توجه به سطح درآمد متفاوت هستند و شامل نرخ‌های مختلف حاشیه ای (مالیات بر هر دلار درآمد اضافی) و نرخ‌های متوسط (به عنوان درصدی از درآمد کل تعیین می‌شوند).

حسابداری قانونی

حسابداری قانونی یک حوزه تخصصی حسابداری است که مشارکت‌هایی را که ناشی از اختلافات یا دعاوی واقعی یا پیش‌بینی شده‌است، توصیف می‌کند. «پزشکی قانونی» به معنای «مناسب برای استفاده در دادگاه» است، و حسابداران دادگستری قانونی معمولاً طبق آن نتیجه استاندارد و بالقوه دارند.

حسابداری مبارزات سیاسی

حسابداری مبارزات سیاسی با توسعه و اجرای سیستم‌های مالی و حسابداری معاملات مالی مطابق با قوانین حاکم بر عملیات مبارزات سیاسی سروکار دارد. این شاخه حسابداری اولین بار به‌طور رسمی در شماره مارس ۱۹۷۶ مجله حسابداری معرفی شد.

حسابداری دولتی: در کلیه سازمانها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی‌حساب

حسابداری بیمه: در مؤسسات بیمه

حسابداری بانکها: در شعبه‌ها و سرپرستی بانکها

سفارش پروژه دانشجویی

جهت ثبت سفارش خود برای انجام پروژه های دانشجویی حسابداری اینجا کلیک کنید

سفارش پروژه

خدمات پرشیا پروژه در دروس مختلف مهندسی

در انجام پروژه های دانشجویی خود در دروس زیر از ما کمک بگیرید.

 • نمای داخلی و خارجی تری دی مکس
 • طراحی کابینت
 • انجام پروژه رویت
 • انجام پروژه حسابداری دولتی , انجام پروژه های حسابداری حسابرسی

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.