. . . G N I D A O L

.

پرشیا پروژه

پرشیا پروژه

بهترین سایت طراحی پروژه

اشتراک گذاری

خصوصیات فیزیکی سیمان( خمیر سیمان ) و آزمایشات مرتبط با آن

سیمان جهت استفاده ی مناسب در مصارف ساختمانی باید از کیفیت مشخصی برخوردار باشد.وقتی که مشخصات سیمان تعیین شده باشد مهندسی اطمینان خواهد داشت که در اکثر موارد عملکرد خمیر سیمان رضایت بخش خواهد بود.از طرفی مبتنی بر این خواص مشخص همواره می توان سیمان تولیدی توسط کارخانه های مختلف را با یک دیگر مقایسه کرد.

خمیر سیمان , سیمان

برای تعیین مشخصات لازم برای سیمان باید آزمایش های روی پودر سیمان خمیر سیمان و یا حتی بتن ساخته شده از سیمان انجام داد.در ادامه بعضی از خصوصیات فیزیکی سیمان که حائز اهمیت هستند توضیح داده شده و آزمایش هایی که برای تعیین آن خصوصیات به کار گرفته می شود ذکر می گردد.

خصوصیات سیمان

نرمی سیمان

نرمی سیمان معیاری جهت سنجش اندازه ی دانه های سیمان بوده و بر حسب سطح مخصوص سیمان بیان میشود.سطح مخصوص سیمان عبارت است از سطح کل دانه های سیمان به ازای وزن مشخصی از آن که بر حسب متر مربع در کیلوگرم و یا سانتی متر مربع در گرم بیان میشود.توجه شود که چون هیدراسیون سیمان از سطح ذرات آن شروع می شود سطح کل دانه های سیمان به ازای یک وزن مشخص در حقیقت بیانگر مقدار قابل دسترسی برای واکنش های شیمیایی است.

بنا بر این سرعت واکنش های شیمیایی سیمان وابسته به میزان نرمی دانه های آن است.از طرفی نرمی بیش از حد سیمان معمولا مستلزم صرف هزینه های بالاست ضمن آن که سیمان های نرم تر معمولا در معرض هوا زودتر خراب می شوند.هم چنین سیمان های خیلی نرم با دانه های فعال در مقابل قلیایی ها واکنش شدیدتری داشته و مشکلات بیشتری ایجاد می کنند.

یکی از روش های متداول برای اندازه گیری سطح مخصوص دانه های سیمان روش قابلیت نفوذ هوا است.در این روش که توسط استاندارد BS توصیه شده است افت فشار هوا خشکی که با سرعت ثابت از یک بستر حاوی سیمان با تخلخل و ضخامت مشخص عبور می کند اندازه گیری میشود آنگاه سطح مخصوص سیمان بستر به میزان نفوذ پذیری بستر ارتباط داده می شود.استاندارد ASTM C 204 این روش را با اصلاحاتی تحت عنوان آزمایش بلین ارائه میکند.در آزمایش بلین حجم مشخصی از هوا تحت فشار متوسط مشخص از بستر حاوی سیمان عبور داده شده و میزان کاهش جریان اندازه گیری میشود آنگاه بر اساس میزان کاهش جریان هوا سطح مخصوص دانه های سیمان محاسبه می شود.

استاندارد ASTM C 204 حداقل سطح مخصوص لازم را برای سیمان های نوع 1,2,3,4 , 5 برابر با 280 متر مربع کیلوگرم به روش بلین تعیین میکند. مقادیر متعارف بلین برای سیمان نوع 1 در محدوده ی 300 تا 380 و برای سیمان نوع 3 محدوده 400 تا 600 متر مربع بر کیلوگرم متغییر است.

گیرش سیمان

گیرش سیمان واژه ای است که جهت تعیین سخت شدن خمیر سیمان به کار میرود.خمیر سیمان در حقیقت مخلوط آب و پدر سیمان است که مشخصا در طول زمان به حالت کاملا سخت تبدیل میشود.با این وجود منظور از گیرش سیمان سخت شدن کامل سیمان نبوده بلکه بر اساس مرحله ای از سخت شدن و به صورت گیرش ابتدایی و گیرش نهایی تعریف می شود.زمانی که خمیر سیمان حالت خمیری و پلاستیسیته ی خود را از دست می دهد به عنوان زمان گیرش ابتدایی و زمانی که خمیر سیمان به جسم سخت تبدیل میشود به نام زمان گیرش نهایی تعیین میگردد.

اصولا مراحل تغییر وضعیت خمیر سیمان یا بتن را میتوان در 3 دوره ی زمانی تبیین کرد:

انجام پروژه عمران | انجام پروژه دانشجویی در پرشیا پروژه

گیرش آنی و گیرش کاذب

ممکن است خمیر سیمان یا بتن با گیرش زودرس و خارج از انتظار قبل از آن که زمان گیرش ابتدایی فرا رسد روبرو گردد.چنین گیرش های زودرس احتمالا به گیرش آنی و یا گیرش کاذب برمیگردد.

گیرش آنی

گیرش آنی یا گیرش ناگهانی یک گیرش شیمیایی و زود رس است که به دلیل تمایل هیدراسیون سریع C3A انجام میگیرد.سنگ گچ به عنوان یکی از اجزای فرعی سیمان به میزان تقریبی 3 درصد وزنی و در مرحله ی آسیاب کلینکر به آن اضافه میشود تا از واکنش سریع C3A با آب جلو گیری کند.حال اگر در سیمان تولیدی به دلیل ضعف کنترل کیفیت مقدار سنگ گچ افزوده شده به دقت کنترل نشده و کمتر از مقدار مورد نظر باشد واکنش C3A با آب زود تر از زمان مورد نظر به وقوع پیوسته و خمیر سیمان و یا بتن با از دست رفتن روانی و حالت خمیری و سفت وسخت شدن زود رس مواجه میشود.

گیرش کاذب

گیرش کاذب یک گیرش فیزیکی و غیر واقعی است که ممکن است چند دقیقه پس از مخلوط کردن آب و سیمان در خمیر سیمان اتفاق بیافتد.تفاوت این گیرش با گیرش ناگهانی در این است که گیرش کاذب یک گیرش شیمیایی نبوده و بنا بر این بدون آزاد شدن حرارت است.این گیرش که به صورت از دست رفتن حالت خمیری و سفت شدن ظاهری مخلوش پدیدار می شود با دوباره مخلوط کردن خمیر سیمان یا بتن و بدون افزودن آب از بین می رود و بنا براین بدون از دست رفتن مقاومت نهایی مخلوط پلاستیسیته و حالت خمیری متداول به مخلوط برگردانده میشود.

گیرش کاذب ممکن است در اثر از دست رفتن آب سنگ گچ در مجاورت کلینکر داغ در مرحله ی آسیاب ایجاد شود.در حقیقت گرمای کلینکر آب سنگ گچ را از آن خارج کرده و آن را از ژیپس caSO4.2H2O به صورت caSO4.1/2H2O (همی هیدرات) و یا caSO4 (آنیدرید) تبدیل میکند. حال سولفات کلسیم بدون آب در هنگام مخلوط شدن آب با سیمان با جذب قسمتی از آب مخلوط هیدراته شده و تشکیل کریستال های ژیپس می دهد که منجر به سفت شدن خمیر میگردد.در این حالت اختلاط دوباره بدون افزودن آب این بلورها را شکسته و روانی و حالت خمیری را مجددا به مخلوط بر میگرداند.

سلامت سیمان

سلامت سیمان به معنای توانایی آن در حفظ پایداری حجمی در خمیر سیمان سخت شده و یا بتن سخت شده است به طور یکه در آن ها انبساط بیش از حدی که منجر به ترک خوردگی شود به وقوع نپیوندد.به بیان دیگر سیمان نباید حاوی موادی باشد که با انجام بعضی از واکنش ها سبب انبساط قابل توجه در خمیر سیمان سخت شده واحتمالا شکست آن شود.چنین انبساطی ممکن است عمدتا ناشی از وجود آهک آزاد و یا اکسید منیزیم آزاد همراه با کلینکر سیمان باشد.همچنین وجود بیش از حد سولفات کلسیم نیز ممکن است نهایتا منجر به چنین انبساطی شود.

مقاومت سیمان

مقاومت سیمان یکی از خصوصیات مهم سیمان بوده وبیان گر انجام مناسب واکنش های شیمیایی آن با آب است.مقاومت سیمان ممکن است بر اساس مقاومت کششی مقاومت فشاری و یا مقاومت خمشی نمونه ساخته شده با آن سنجیده شود اگر چه بهترین ملاک سنجش مقاومت سیمان مقاومت فشاری آن است.

…..

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

پرشیا پروژه فعالیت خود را در سال 98 آغاز کرد و با جمع کردن تیمی متخصص در زمینه و رشته های مختلف آماده خدمت رسانی به شما همکاران گرامی میباشد

خبر نامه سایت

با عضویت در خبرنامه پرشیا پروژه از آخرین مطالب و محصولات با خبر شوید

.
کلیه حقوق برای سایت پرشیا پروژه محفوظ است.